Παγκόσμια Μέρα Ειρήνης!!

Κάθε χρόνο στις 21 Σεπτεμβρίου από άκρη σ? άκρη του πλανήτη γιορτάζεται ένα σημαντικό αγαθό για την ατομική και συλλογική πρόοδο και ευημερία... η ειρήνη. Η Παγκόσμια Ημέρα Ειρήνης, είναι μια «γιορτή» που καθιέρωσε ο Οργανισμός Ηνωμένων Εθνών το 1981, για να διαδώσει και να ενισχύσει τα ιδανικά της ειρήνης και της αποφυγής της βίας στις τοπικές κοινωνίες των πολιτών!Και μεις , η Ε΄τάξη του δημοτικού σχολείου Εξαμιλίων γιορτάσαμε αυτήν την ημέρα ζωγραφίζοντας, κάνοντας μια ομαδική κατασκευή (γράφοντας στίχους και συνθήματα) , ακούγοντας μουσική και παρακολουθώντας βίντεο με θέμα την Ειρήνη, την αγάπη και τη συναδέλφωση στο σχολείο και την κοινωνία. Ένα μεγάλο μπράβο σε όλους τους μαθητές της Ε΄τάξης που συμμετείχαν με μεγάλη χαρά και ενδιαφέρον!Φωτογραφίες στη στήλη Gallery Παγκόσμια Ημέρα Ειρήνης!