Μαθητικό Πανηγύρι-Κοίταξέ με πως μεγάλωσα.

Το σχολείο μας την Τετάρτη 8-6-2016 συμμετείχε στο μαθητικό πανηγύρι που λαμβάνει κάθε χρόνο χώρα στο νομό Κορινθίας. Εκεί τα παιδιά της Δ΄και Ε΄τάξης παρουσίασαν , στα υπόλοιπα σχολεία, τα εκπαιδευτικά τους προγράμματα που δουλεύτηκαν ολόκληρη τη φετινή χρονιά.Συγκεκριμένα η Δ΄τάξη παρουσίασε το πρόγραμμα "Μαθαίνω την Αρχαία Κόρινθο" και η Ε΄τάξη το πρόγραμμα "Έχω Δικαίωμα" , που βραβεύτηκε επίσης από το Υπουργείο Παιδείας.Συγχαρητήρια σε μαθητές και εκπαιδευτικούς για την εκπληκτική τους δουλειά!

Την Παρασκευή 10-6-2016 διοργανώθηκαν στο χώρο του σχολείου μας , αθλητικές και καλλιτεχνικές εκδηλώσεις με την ονομασία "Κοίταξέ με πως μεγάλωσα"  . Οι μαθητές όλων των τάξεων με την καθοδήγηση, οργάνωση και βοήθεια των γυμναστών του σχολείου μας συμμετείχαν σε αθλητικά παιχνίδια (με μπάλες, στεφάνια, σχοινάκια)και δραστηριότητες που σκοπό είχαν την ψυχαγωγία των μαθητών μέσα από το παιχνίδι! Φωτογραφίες και των δύο εκδηλώσεων στη στήλη Gallery  "ΜΑΘΗΤΙΚΟ ΠΑΝΗΓΥΡΙ 2016" και "Κοίταξέ με πώς μεγάλωσα!"