ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ

Το σχολείο μας συνεχίζει με κέφι και ενέργεια τη δημιουργικότητα και τις κατασκευές. Τη Δευτέρα , 23-5-2016, τα παιδιά της  Ε΄ και ΣΤ΄ τάξης συμμετείχαν στους σχολικούς αγώνες  ποδοσφαίρου, στο χώρο της Αθλούπολης.  Με την εξαιρετική τους προσπάθεια πήραν την Πρώτη και Τρίτη θέση ανάμεσα στους ομίλους.

Επίσης  την Τετάρτη , 25-5-2016, επισκέφτηκε τους μαθητές της  Στ΄ τάξης  μια ψυχολόγος  από το Πανεπιστήμιο Κορίνθου ,για να προετοιμάσει τα παιδιά στην ομαλή τους μετάβαση στο Γυμνάσιο.

Τέλος οι τάξεις συνεχίζουν να σας παρουσιάζουν τις δημιουργίες τους , όπως η Γ΄ και  Ε΄ τάξη.  Φωτογραφίες όλων των παραπάνω γεγονότων στη στήλη Gallery- Σχολικοί Αγώνες , απονομή- Προετοιμασία ΣΤ τάξης για το γυμνάσιο- Γ΄2 Κατασκευές .