Εκπαιδευτική Επίσκεψη στις παιδικές κατασκηνώσεις Sportcamp.

Το σχολείο μας σήμερα πραγματοποίησε την τελική του εκδρομή για το σχολικό έτος 2015-2016.Όλες οι τάξεις επισκέφτηκαν τις παιδικές κατασκηνώσεις  SPORTCAMP , στο Λουτράκι.Το πρόγραμμα της κατασκήνωσης προσέφερε μια αξέχαστη εμπειρία στα παιδιά που αγαπούν τον αθλητισμό. Κατά την διάρκεια της επίσκεψής μας εκεί, οι μαθητές συμμετείχαν σε διαφορετικές αθλητικές δραστηριότητες , ανάλογα το φύλο και την ηλικία τους.Σκοπός ήταν να γνωρίσουν τα παιδιά τον αθλητισμό  μέσα από την διασκέδαση και το παιχνίδι. Εκτός των άλλων , τα παιδιά έπαιξαν πολλά ομαδικά αθλήματα όπως : Basket, Ποδόσφαιρο,Volley & Beach Volley, Handball,Tennis. Επίσης διασκέδασαν παίζοντας μέσα στο μικρό άλσος και στην παιδική χαρά.Όλα τα παιδιά ευχαριστήθηκαν με την ψυχή τους!Φωτογραφίες της εκδρομής στη στήλη Gallery -Sportcamp 2016.